Mobil Sevk Fişi Uygulaması

Mobil Sevk fişi uygulaması, internet erişiminin olmadığı veya e-Maden Uygulama Platformunda planlı veya plansız kesintilerin olduğu durumlarda maden sevkiyatlarının aksatılmadan gerçekleştirebilmesi amacıyla geliştirilmiş bir mobil uygulama çözümüdür.

APK İndir

Uygulama Prensipleri

Yetkilendirme

Ruhsat veya Rödövans hak sahipleri veya yetkilileri tarafından ve e-Maden Uygulaması bünyesindeki Mobil Sevk Fişi Kullanma Talebi ile yetkilendirilen gerçek kişiler Android tabanlı mobil cihazları ile kullanım yapacaklardır

Kapsam

Uygulama sevk fişi oluşturabilme amacıyla geliştirildiğinden, e-Maden Uygulaması bünyesindeki e-Sevk Fişi menüleri altında bulunan kontör talep, sevk fişi arama ve plaka-sorumlu-sevkiyat yeri gibi tanım işlevleri uygulamada bulunmamaktadır. Bu tür işlemler e-Sevk Fişi menüsünden yapılacak ve mobil uygulamada kullanılacaktır

Senkronizasyon

Mobil sevk fişi kesmeye devam edebilmek için en geç 7 gün içerisinde senkronizasyon yapılmalıdır

Offline

Erişim sorunlarında maden sevkiyatları etkilenmeyecektir.

Yetkilendirme Adımları

Mobil Sevk Fişi uygulamasını kullanacak kişiler için aşağıdaki işlemler yapılmalıdır.

 • e-Maden Uygulaması e-Sevk Fişi modülünde sevk fişi yetkilileri arasında tanımlı olmalıdır.
 • e-Sevk Fişi modülü içerisindeki Mobil Sevk Fişi Kullanıcı Yetkilendirme menüsünden talep yapılarak yetkilendirilmelidir.
 • Yetkilendirmeyi ruhsat sahipleri veya ruhsat yetkilileri yapmalıdır.

Kullanım Adımları

Mobil Sevk Fişi uygulamasını kullanmak için aşağıdaki işlemler yapılmalıdır.

 • MAPEG Kurumsal web sayfası içerisinde bulunan https://www.mapeg.gov.tr/files/mobil_sevk_fisi_android.apk linki üzerinden uygulamanın güncel versiyonu Android İşletim sistemli akıllı cep telefonuna indirilmelidir.
 • Yükleme yapılmalı ve işletim sistemi üzerinden tüm uygulama izinleri verilmelidir.
 • Uygulamayı açabilmek için kullanıcı T.C. kimlik numarası ve cep telefonu bilgileri girilerek doğrulama yapılmalıdır.
 • Doğrulama sonrası açılan uygulamada, ruhsata ait sevk fişi kontör miktarından istenilen sayıda mobil uygulamaya aktarma yapılarak, online veya offline sevk fişi kesme işlemleri gerçekleştirilmelidir.Sıkça Sorulan Sorular

 • Uygulamanın kurulum dosyasına nasıl ulaşabilirim?

  Mobil cihazlarınız ile Genel Müdürlüğümüz web sayfası (www.mapeg.gov.tr) içerisinde bulunan link vasıtasıyla uygulamanın güncel halini indirip, kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

 • Uygulamaya tek seferde en fazla 100 adet kontör aktarabilirsiniz. Toplamda da uygulama içerisinde en fazla 500 adet kontör bulundurabilirsiniz.

 • Cihazın internet erişimi olduğu durumda kısa süre içerisinde otomatik olarak senkronizasyon yapılacaktır. Ayrıca senkronizasyon menüsü kullanılarak ta istenildiği zaman yapılabilmektedir.

 • Senkronizasyonu yapılmamış sevk fişlerinin olması halinde uygulamanın kaldırılmasına izin verilmemektedir. Cihaz üzerinde iadesi yapılmamış kontörlerin bulunması halinde uygulama kaldırılırsa bu kontörlerin tekrar iade edilmesi imkanı olmayacaktır. Bu durumlar göz önünde bulundurularak mobil uygulama istenildiği kadar kaldırılıp, tekrar kurulabilir.

 • En fazla bir gün öncesine ait sevk fişlerinin kesilmesine izin verilmektedir.
İletişim

Her türlü şikayet, istek ve önerilerinizi, e-Maden Uygulaması Destek Menüsü üzerinden destek talebi yaparak veya ALO MAPEG 444 32 13
Tek Durak Çağrı Merkezi aracılığı ile bildirebilirsiniz.

Tüm Hakları Saklıdır © 2021 Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü